Вибір калоприймача. Види та особливості

Вибір засобів догляду за стомою залежить від виду стоми, місця її розташування, оформленості калових мас, особливостей шкіри навколо стоми, а також від уподобань пацієнта.

Існують два види сучасних засобів догляду за стомою на клейовій основі: однокомпонентні і двокомпонентні калоприймачі.

 

Фотографія двокомпонентні калоприймачі
Двокомпонентні калоприймачі
Фотографія однокомпонентних калоприймачів
Однокомпонентні калоприймачі

Калоприймачі можуть бути закритими (без зливу) та  відкритими (зі зливом). Відкриті  калоприймачі мають спеціальний отвір для випуску вмісту мішка та затискач. Закриті калоприймачі мають спеціальний фільтр, який запобігає скупченню газів у мішку та нейтралізує неприємні запахи.

Так як, калоприймачі відрізняються також складом клейової основи, особливо важливо при виборі калоприймачів враховувати індивідуальні особливості пацієнта (стан шкіри, поточне лікування, супроводжуючі захворювання і.т.д.) і його потреби.

Враховуючи великий асортимент засобів догляду за стомою, важливо завжди записувати / запам’ятовувати номер виробу за каталогом (для двокомпонентних калоприймачів – номер за каталогом пластин і номер по каталогу мішків). Це допоможе Вам зорієнтуватися у виборі засобів догляду за стомою, а також при купівлі / замовленні в аптеці.

Який калоприймач обрати, однокмпонентний чи двокомпонентний? 

Дуже часто стомовані пацієнти користуються одним видом калоприймача. І на питання «Чому Ви користуєтеся саме цим калоприймачем?», найчастіше ми чуємо відповідь: «Такий калоприймач мені порадили в лікарні». На жаль, стомовані люди отримують мінімальну інформацію про те, як правильно вибирати калоприймачі, як доглядати за стомою, і який спосіб життя вести після операції.

Давайте спробуємо розібратися які є види і як підібрати той калоприймач, який підійде саме Вам.

Якщо у Вас постійна стома, рекомендуємо спробувати двокомпонентні калоприймачі. Оскільки якість життя напряму залежить від правильно підібраного калоприймача. Переваги двокомпонентних калоприемачів в тому, що Ви можете використовувати різні мішки (відкриті і закриті), не травмуючи шкіру. Пластина двокомпонентного калоприймача може залишатися на тілі від 3 до 5 днів. З таким інтервалом заміни калоприймача Ви істотно зменшите навантаження на шкіру. При використанні двокомпонентних калоприймачів істотно спрощується процес їх випорожнення. Ви можете відкрити, зняти мішок і спорожнити його. Протерти дренажний кінець калоприймача і знову прикріпити до пластини. При використанні закритого типу мішка, Вам достатньо лише провести заміну самого мішка. У закритих мішків є вбудований вугільний фільтр, через який виходять гази і фільтруються на предмет запаху. При спорожненні двокомпонентних калоприймачів Вам не доведеться приймати незручне становище так, як це може бути з однокомпонентними калоприймачами.

Що стосується однокомпонентних калоприймачів, то вони являють собою стомний мішок з вбудованою клейовою пластиною. Однокомпонентні калоприймачі, як і двокомпонентні, мають відкриті і закриті мішки.

 

Фотографія однокомпонентних калоприймачів

ОДНОКОМПОНЕНТНІ КАЛОПРИЙМАЧІ

Фотографія двокомпонентні калоприймачі

ДВОКОМПОНЕНТНІ КАЛОПРИЙМАЧІ 

Фотографія післяопераційний калоприймач

ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНІ КАЛОПРИЙМАЧІ

 

Фотографія паста Колопласт

ЗАСОБИ ПО ДОГЛЯДУ