Основні правила догляду за стомою

Пацієнту дуже важливо навчитися самостійно доглядати за стомою. Перед тим, як змінювати калоприймач приготуйте все необхідне

Правила догляду за стомою
Догляд за стомою

1. дзеркало
2. ножиці, краще із заокругленими кінцями
3. вимірювач стоми та / або трафарет на вашу стому
4. ручку
5. поліетиленовий пакет для утилізації використаного виробу
6. мило для рук
7. одно-або двокомпонентний калоприймач
8. м’який рушник

Якщо пацієнт лежить, приготуйте пелюшку, щоб накрити нею постіль

Калоприймач слід змінювати стоячи або сидячи (краще стоячи) перед дзеркалом, щоб ви могли бачити стому.

Не рекомендується змінювати калоприймач відразу після їжі, краще робити це вранці до сніданку і / або ввечері перед сном.

Не викидайте використаний калоприймач в унітаз. Для їх утилізації використовуйте поліетиленові пакети. Перед утилізацією мішки слід спорожнити.

 Догляд за стомою

Вимийте руки з милом.
Якщо ви вже користуєтеся калоприймачем, то обережно зніміть його після випорожнення та викиньте в спеціально приготовлений герметичний пластиковий пакет.

Промийте стому і шкіру навколо неї теплою водою. Ви можете прийняти душ, стому та шкіру навколо стоми потрібно добре вимити із застосуванням рідкого мила. Не бійтеся торкатися стоми руками.

Для обробки шкіри навколо стоми не рекомендується користуватися ватою, так як залишки її волокон перешкоджатимуть герметичному приклеюванню калоприймача.

Не використовуйте звичайне мило, так як воно сушить шкіру, видаляє її природний захисний бар’єр і робить її більш вразливою для проникнення бактерій і механічних подразнень.

При обробці стоми і шкіри навколо неї не можна використовувати антисептичні розчини, алкоголь, спирт, ефір і ін.

Просушіть шкіру промокаючими рухами м’яким рушником. Якщо є можливість (при відсутності постійного виділення калу), дозвольте шкірі навколо стоми висохнути природним шляхом на повітрі.

Якщо на шкірі живота навколо стоми є волосся, їх слід видалити, обережно підрізавши ножицями. Не користуйтеся кремами-депіляторами, вони можуть викликати подразнення.