Для тих, хто використовує двокомпонентні кало/уроприймачі

Основні правила використання та догляду

Інструкція з використання двохкомпонентних калоприймачів. Як правильно підібрати розмір і наклеїти пластину, випорожнити та замінити калоприймач.

  trafaret

Визначте розмір стоми.
Накладіть трафарет на пластину і нанесіть контури на захисне покриття клейового шару.

 вирізання отвору

Виріжте отвір відповідно до попередньо нанесеного контуру. При цьому розмір вирізаного отвору повинен на 2-3 мм перевищувати розмір стоми.

 розігрівання пластини

Перед наклеюванням пластини зігрійте її між долонями. Зніміть захисне покриття.

 пластина

Поєднайте нижній край вирізаного отвору з нижньою межею стоми. Наклейте пластину знизу вгору, розгладжуючи її по сторонам і щільно притискаючи до шкіри.

 пластина до тіла

Пластини слід наклеювати виступом вгору, бо видаляти її слід зверху вниз, тримаючись за виступ. Якщо ви використовуєте пояс, то слід наклеїти пластину з «вушками» для кріплення пояса так, щоб «вушка» знаходилися по горизонталі і на них було зручно кріпити пояс.

Як надіти мішок на пластину?

Переконайтеся, що застібка кільця на мішку відкрита. Надіньте його на фланець пластини. Легке клацання (клік) свідчить про те, що мішок закріплений на пластині.

 мішок і пластина

Поверніть мішок і застібку у зручне для вас положення, закрийте застібку, стиснувши з боків пальцями. Легке клацання свідчить про те, що застібка закрита і кільце мішка надійно тримається на фланці пластини.

Як зняти мішок з пластини?

Щоб зняти мішок, відкрийте застібку натиснувши одним пальцем на застібку з боку мішка.
Зніміть мішок, обережно потягнувши за вушко мішка вгору і від себе, при цьому однією рукою притримуйте пластину.

Дренаж (випорожнення) відкритих мішків

Слід регулярно спорожняти відкриті мішки. НЕ допускайте переповнення мішка. При заповненні 1/3 обсягу мішка каловими масами його слід спорожнити.

Мішок можна спорожняти, не знімаючи його з пластини. Для цього направте мішок в унітаз, відкрийте дренажний отвір і спорожніть мішок. Дренажний кінець мішка слід ретельно протирати. Мішок слід насухо витерти.

Не забудьте закрити дренажний отвір після випорожнення мішка.

Дренаж (випорожнення) уростомних мішків

Уростомні мішки слід регулярно дренувати (спорожняти). Не допускайте переповнення мішка. При заповненні об’єму мішка сечею його слід спорожнити. Уростомні мішки слід дренувати, не знімаючи їх з пластини. Для цього однією рукою підніміть зливний кінець мішка вгору і стисніть зливну трубку, іншою рукою вийміть пробку, потім направте зливну трубку мішка в унітаз, розтисніть його і спорожніть мішок.

Після спорожнення закрийте зливну трубку мішка пробкою і ретельно протріть її. Мішок слід насухо витерти.

Догляд за пластинами

Пластина може залишатися на шкірі протягом декількох днів. Термін використання пластин залежить від типу пластини, виду стоми, особливостей шкіри навколо стоми та інших причин. Якщо пластина щільно прилягає до шкіри і забезпечує повну герметичність, то при дренажі або зміні мішків міняти її не слід.

Очистіть пластину від калових мас за допомогою м’якої тканинної серветки теплої води. Потім обережно витріть пластину насухо.

Ви можете приймати душ, не знімаючи пластини / пластини і мішка. Не слід довго мити пластину під душем. Після душу обережно протріть пластину / пластину і мішок м’яким рушником.

Видалення пластин

Пластину слід міняти вчасно. Не слід чекати підтікання чи неприємного відчуття під пластиною. Якщо кишкові виділення потрапили під пластину, це свідчить проте, що Ви запізно видалили пластину.

Спочатку зніміть з пластини мішок. Однією рукою візьміть пластину за спеціальний виступ і обережно відклейте її зверху вниз, іншою рукою притримуючи шкіру.

Увага:

  • Щоб уникнути механічного травмування шкіри не слід відклеювати пластину ривком.
  • Пам’ятайте, що пластина наклеюється на шкіру тільки один раз, її повторне використання не допускається.

Догляд за шкірою навколо стоми

Шкіра навколо стоми вимагає постійної уваги. Вона повинна бути непошкодженою, чистою і сухою. На стан шкіри навколо стоми впливають такі чинники, як догляд за стомою, індивідуальні особливості шкіри, а також дієта і лікування.

Щоб зберегти шкіру здоровою, рекомендується дотримуватись наступних правил:

  • Правильно підібрати тип калоприймач
  • Отвір в пластині калоприймача, вирізанний під стому, повинен відповідати формі і розміру (діаметру) стоми.
  • Регулярно спорожняти і міняти кало- / уроприймач.
  • Не допускати протікання кишкового вмісту або сечі під пластину. Прилягання пластини має бути щільним і герметичним.
  • Регулярно доглядати за шкірою.
  • Слід застосовувати пасту Колопласт навколостоми в якості герметика, який захистить шкіру навколо стоми та не дасть виділенням потрапити під пластину. Якщо на шкірі навколо стоми є нерівності, слід застосовувати пасту Колопласт для вирівнювання шкіри.

 

 

http://astom.kiev.ua/

ДВОКОМПОНЕНТНІ КАЛОПРИЙМАЧІ

 

* Пристрої для стомічного використання (двокомпонентні калоприймачі)

Реклама виробу медичного призначення

Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією для застосування

Виробник: Колопласт А/С, Хольтедам,1, Хумлебаек, Данія;

Представник в Україні: Представництво Колопласт А/С, 04050, м.Київ, вул. Герцена, 17/25, оф.20;

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я