Зубрило Анна

Лікар-психолог Комунального закладу “Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради”, співзасновник та секретар Черкаської обласної громадської організації стомованих хворих “Життя без бар’єрів”.

Працює зі стомованими пацієнтами різного віку та категорій.

Лікар-психолог Комунального закладу "Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради"

Є постійним учасником науково-практичних конференцій, семінарів-зустрічей, організованих громадськими організаціями з питань реабілітації людей з інвалідністю.

Питання до стоматерапевта

Доброго дня.
Півроку тому мені зробили операцію по виведенню стоми, сказали, що вона тимчасова. Коли я вже підготувалась до операції по закриттю стоми, виявилось, що така операція є неможливою. Тепер у мене постійна колостома. Я не можу звикнути до цієї думки, що в мене буде постійна стома. Я тепер довічний інвалід. Намагаюсь боротися з думками про невдале життя, але нічого не виходить. На цю тему я не хочу розмовляти зі своїми родичами, адже вони мене не зрозуміють, вони і так занепокоєні через мою хворобу. На роботі тільки трошки відволікаюсь, оскільки робота пов’язана зі спілкуванням з клієнтами. Однак на роботі ніхто не знає, що у мене стома. Я залишилась один на один зі своїми думками.

Ольга

Відповідь стоматерапетва

Шановна Ольго, повірте, що дуже багато залежить від Вас, від Вашої сили. Бути стомованим – це не означає обмежувати себе у всьому. Багато стомованих не тільки працюють, а й подорожують по всьому світу, займаються аеробікою, плавають, катаються на велосипедах, грають у теніс і багато іншого. Не думайте про стому, як про перешкоду для щасливо сімейного життя. Зараз Ви почуваєте себе самотньою, і без віри в майбутнє. Хочу надати Вам декілька рекомендацій:

1. Ви повинні знати, що вихід з таких кризових ситуацій завжди є, був і буде.

2. Ви можете кожного вечора писати, що цікавого у Вас відбулось за день. А також планувати завтрашній день, куди Ви поїдете, що смачного будете куштувати, про що будуть Ваші думки.

3. Вносьте в життя різноманітність, змінюйте обстановку, одяг, місця прогулянок. Заплануйте собі невеличку подорож на вихідні.

4. Починайте день із посмішки. Дивлячись на себе у дзеркало – вітайте себе добрими словами та бажайте успіху.

5. Створіть свій образ здорового життя та намагайтесь його дотримуватись.

6. Спілкуйтеся зі стомованими на різних форумах, приймайте участь у зустрічах. Ви зможете поділитися з ними своїми відчуттями, думками.

Попереду Вас чекає нове гармонійне майбутнє, нові люди, любов та успіх. А правильний догляд за стомою гарантує комфортне життя.

Наші спеціалісти: