Фірсова Анна

Стома-терапевт

Стаж роботи зі стомованими пацієнтами в абдомінальному відділенні Національного інституту раку більше 10 років.


Фірсова АннаЦікавить медичний аспект в процесі реабілітації стомованих пацієнтів: доступно донести інформацію по використанню засобів догляду за стомою, рішення поширених проблем пов’язаних по догляду за стомою. 

Питання до стоматерапевта

Доброго дня, як можна позбутися подразнення шкіри навколо стоми, під час відклеювання калоприймача неприємні відчуття.

Володимир

Відповідь стоматерапевта

Доброго дня, Володимире,

перш за все необхідно з’ясувати саму причину виникнення подразнення навколо стоми. Але можу Вам сказати, що 80% подразнень виникають через неправильне користування калоприймачами, несвоєчасну заміну калоприймачів. Зараз Вам необхідно захистити вже подразнену шкіру, для цього треба унеможливити потрапляння кишкового вмісту на шкіру. Вам необхідно правильно визначити тривалість користування калоприймачем.

Не варто чекати, коли калоприймач почне сам відклеюватися або поки кишковий вміст не почне підтікати під пластину – це прямий шлях до подразнення шкіри навколо стоми. Калоприймач починає відклеюватися від стоми і поки вміст повністю відклеїть всю пластину калоприймача потрібен час, і якраз за цей час вміст подразнює шкіру. Тому калоприймач повинен бути відклеєний до того, як він почне сам відклеюватися.

Як це дізнатися? Перший калоприймач повинен стояти 1-1,5 дня. Через 1-1,5 дня калоприймач відклеюють і дивляться на внутрішню поверхню пластини. Якщо не було протікання під пластину, то наступний калоприймач можна залишити на пів дня довше, тобто можна залишити калоприймач на 2 дні. І таким послідовним способом можна підібрати термін використання калоприймача.

У випадку, якщо Ви відклєїли калоприймач і є протікання під пластину, то термін заміни наступного калоприймач слід скоротити. Для подразненої шкіри рекомендовано використовувати калоприймачі з клейовою основою Alterna. Європейські норми використання калоприймач – один калоприймач в день.  Також використовуйте допоміжні аксесуари по догляду за стомою. Для захисту шкіри від подразнень використовуйте пасту Колопласт. Паста перешкоджає потраплянню кишкового вмісту під пластину і сприяє швидкому загоєнню шкіри.

 

Наші спеціалісти: