Громадська організація «Життя без бар’єрів», м. Черкаси

В Черкасах створено Черкаську обласну громадську організацію стомованих хворих «Життя без бар’єрів». Організація має на меті виявляти таких людей, максимально допомагати та захищати їх інтереси.

Життя без бар'єрів

Основна мета організації – це захист прав та інтересів стомованих хворих, психологічна, консультативна  домога.

З грудня 2015 року наша організація стала членом Національної Асамблеї інвалідів України.

 

 

 


 

Основні напрямки роботи:

 • Робота з місцевими органами самоврядування стосовно забезпечення стомованих інвалідів кало та сечоприймачами.
 • Психологічна допомога стомованим та їхнім родичам.
 • Консультативна допомога у розрізі – життя зі стомою та догляд.
 • Юридичні консультації.
 • Формування реєстру стомованих області.
 • Проведення заходів із залученням стомованих та їх рідних.

Фактично  активну діяльність організація розпочала у 2015 році, оскільки до цього головним завданням було формування реєстру стомованих області. Інформування стомованих про новостворену організацію відбувалось шляхом розповсюдження  інформаційних буклетів, візитівок по ЛПЗ області, через ЗМІ та інтернет ресурси.

Проведена робота у 2015 році:

 1. 6 жовтня 2015 року в Черкасах вперше було проведено конференцію приурочену до Всесвітнього дня стомованих хворих на тему: «Медичні та соціальні аспекти реабілітації стомованих хворих». У заході прийняли участь не тільки стомовані, а й представники районних лікувальних закладів, обласні спеціалісти – головний онколог та проктолог, представники департаменту охорони здоров’я міста Черкаси, обласної МСЕК, департаменту соціального захисту області, керівник територіального центру соціальної допомоги Соснівського району м.Черкаси. На завершення конференції було прийнято резолюцію. Загальна кількість учасників – близько 60 осіб.
 2. 5 жовтня 2015 року в м.Умань до Всесвітнього дня стомованих хворих відбувся міжрегіональний семінар за підтримки та ініціативи Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» та за участі нашої організації.
 3. У квітні 2015 року за сприянням ЧОГОСХ «Життя без бар’єрів» була прийнята міська Програма по забезпеченню інвалідів та дітей інвалідів технічними засобами у м. Черкаси. За цією Програмою відбувається забезпечення  стомованих інвалідів кало та сечоприймачами  м.Черкаси за нормою – один кало приймач на день (30 шт. на місяць). На жаль, Програма почала працювати лише з жовтня 2015 року.
 4. Постійно проводиться психологічна підтримка стомованих хворих та їх рідних, шляхом бесіди, обміну досвідом з стомованими членами організації – рівний рівному.
 5. Були надруковані та розповсюджені інформаційні буклети (2015 -2016 р) для стомованих з чіткою інструкцією що робити після виписки з лікарні щоб отримувати в майбутньому калоприймачі:

Керівник громдської організації "Життя без бар'єрів"
Леся Валяєва

Керівник громадської організації “Життя без бар’єрів”  –         Леся Валяєва

email: stoma_cherkassy@ukr.net

4 Коментар(ів)

 • Микола Борисович

  ГО “ДАР” має можливість надати калоприймачі

 • Леся Валяєва

  Валентино Василівно, доброго Вам часу доби!
  Програми по забезпеченню стомованих інвалідів калоприймачами пишуться і реалізовуються на місцях (місцеві або обласні). Детально розповім по телефону. Наберіть мене за номером 096-320-10-35. Дякую!

 • Astom

  Валентина Василівна, згідно законодаства України Ви маєте право на безкоштовне забезпечення калоприймачами. Зателефонуйте будь ласка на Гарячу лінію стомованих пацієнтів для отримання повної інформації, що необхідно зробити для того щоб Вас включили на забезпечення.

 • Галат Валентина Василівна

  Я 30.06.2016 була прооперована, дуже хочу знати про Програму по забезпеченню стомованих інвалідів калоприцмачами. Дякую за відповідь.

 • Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *