СПІЛКА ІНВАЛІДІВ СТОМОВАНИХ ХВОРИХ «АСТОМ-ІЛКО», м. Київ

Президент ГОСІСХ «Астом-Ілко» Валентина Федорівна Щербина

Громадська організація «Спілка інвалідів стомованих хворих «Астом-Ілко» зареєстрована у 2005 році. Вищим керівним органом є Загальні збори, на яких обирається правління спілки із 7 осіб і президент. На даний час президентом ГОСІСХ «Астом-Ілко» є Щербина Валентина Федорівна.

Діяльність спілки проводиться за рахунок членських внесків стомованих пацієнтів, які надали заяви і відповідні документи до правління спілки.

Спілка надає допомогу членам організації по середам з 11 до 17 години. Стомованих пацієнтів, що звертаються, приймають члени правління, які є волонтерами. Вони надають моральну підтримку та навчають, як користуватись різними засобами догляду за стомою.

Головна мета спілки – допомогти стомованим хворим повернутися до повноцінного життя, які внаслідок складних хірургічних операцій стали стомоносіями та кінцевою метою є, Державна програма забезпечення стомованих хворих в Україні, надійними сучасними засобами догляду за стомою (калоприймачами).

На обліку в спілці більше 1500 зареєстрованих членів з різних регіонів України, які звертаються по допомогу до спілки та отримують гуманітарну допомогу, засобами догляду за стомою, яка надходить в Україну епізодично.

Чинне законодавство України, а саме Постанови КМУ №1686 від 08/12/2006 р. та №1301 від 03/12/2009 р, Накази МОЗ №623 від 08/10/2007 р. та №109 від 12/02/2013 р., які гарантують стомованим інвалідам безкоштовне забезпечення калоприймачами через заклади охорони здоров’я не діють та на жаль, не передбачають норми кількості засобів догляду за стомою на одну особу, на місяць, не враховують вид та тип засобу, особливості виведених стом, тому ми подаємо наші пропозиції з урахуванням досвіду роботи із стомованими пацієнтами:

 • Створити облік стомованих хворих по Україні за місцем їх проживання, у всіх регіонах України.
 • Затвердити законом норми потреби засобів догляду за стомою, (калоприймачів) на одного стомованого хворого на місяць та на рік.
 • Законодавством врегулювати виділення бюджетних коштів для забезпечення інвалідів стомованих хворих засобами догляду за стомою (калоприймачами).
 • При центральних районних поліклініках створити кабінети медико-соціальної та психологічної реабілітації, для надання кваліфікованої допомоги фахівцями інвалідам стомованим хворим, де стомовані хворі зможуть отримувати при наявності «Індивідуальної програми реабілітації», необхідні засоби догляду за стомою (калоприймачі та інші допоміжні засоби), без яких неможливе повноцінне життя.
 • Проводити навчання фахівців по наданню допомоги стомованим хворим.
 • Висвітлювати проблеми стомованих хворих, методи лікування і профілактики хвороб, які сприяють виведенню стоми, в ЗМІ та на телебаченні.

Всі історії людей, які перенесли такі операції по своєму вражають своєю трагічністю. Кожен стомований пацієнт шукає належної підтримки від держави, та на жаль не отримує її. На сьогодні тільки громадські організації, підтримують стомованих пацієнтів морально та засобами догляду за стомою (калоприймачами), що надходить в Україну по лінії гуманітарної допомоги.

Президент ГОСІСХ «Астом-Ілко» Валентина Федорівна Щербина
Тел./факс 044-527-04-76, е-mail: astom-ilko@inbox.ru
Адреса: 03039, Київ-39, проспект 40-річчя Жовтня, 59б

1 Коментар

 • Щербина Валентина Федорівна

  Громадська організація “Всеукраїнська асоціація інвалідів “ОСТОМІЯ” створена, щоб об’єднати стомованих пацієнтів всіх регіонів України, привернути увагу влади до проблем стомованих осіб, підтримати морально и психологічно, повернути до повноцінного життя.
  ГО ВАІ “ОСТОМІЯ” проводить семінари та тренінги, за рахунок державних коштів, на них запрошуються представники лікувальних закладів м. Києва та областей, міністерства охорони здоров’я, психологи, дієтологи, реабілітологи та представники громадських організацій з різних регіонів України.
  На жовтень місяць, 17-19 числа, заплановано проведення навчального тренінгу «Рішення соціально-побутових проблем стомованих пацієнтів», який буде проводитись на базі Війскового санаторію у Пущі Водиці.

 • Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *