Громадська організація “Остомія”, м. Харків

Громадська організація стомованих хворих «ОСТОМІЯ» зареєстрована у 2014 році. Головою ГО «Остомія» є Сєрова Олена Вікторівна.

Метою діяльності організації є підтримка стомованих хворих, вирішення проблем питань щодо забезпечення калоприймачами, психологічна підтримка стомованих.

5 грудня 2015 р. була організована зустріч стомованих, в якій прийняли участь понад 15 осіб. Основну увагу стомовані приділяли таким питанням, як:

 1. Відсутність індивідуального підходу до потреб пацієнтів при виборі технічних засобів індивідуальної реабілітації при забезпеченні стомованих за державні кошти. Згідно Постанови КМУ № 1301 від 03.12.2009 р. калоприймачі відносяться до індивідуального засобу реабілітації. Принцип послідовності збережений і у Наказі 109 від 12.02.2013, а саме у заяві для людини з інвалідністю відведено два рядки де людина має вказати конкретні технічні та інші засоби. Нажаль, на сьогоднішній день цей пункт абсолютно не дотримується лікарями, так званого стома-кабінету. Людей примушують написати просто калоприймач і як наслідок, стоманосій отримує якийсь калоприймач, який абсолютно людині не підходить. Не підходить – це значить, що люди з втягнутою стомою отримали рівні пластини, які не тримаються, як наслідок у всіх  цих людей подразнення, або при розмірі стоми 35 мм. отримали калоприймач, який підходить під розмір стоми 70 мм, що в свою чергу завдає незручності у користуванні.
 2. Обговорення питання належної роботи Кабінету медико-соціальної реабілітації стомованих хворих в МКЛ №2, також надання офіційного статусу кабінету. Для вирішення даного питання необхідний стома-кабінет, де лікар буде у визначений день та час консультувати виключно стомованих пацієнтів. Кожен стомований пацієнт має відвідати стома-кабінет та отримати рекомендації фахівця з приводу рекомендованих конкретних засобів реабілітації та написати Заяви згідно Наказу 109 з вказанням конкретного засобу реабілітації. На сьогоднішній день так званий стома-кабінет по відношенню до стомованих виконує 2 функції – видає калоприймачі, та лікар-проктолог надає проктологічні консультації. Основне завдання стома-кабінету – це допомога стомованому. Сюди входить в першу чергу – підбір індивідуального технічного засобу реабілітації, аби стомований міг отримати той калоприймач, який найкраще йому підходить.
 3. Інформування стомованих щодо правильного заповнення заяви, згідно наказу №109 «Про взяття на облік інвалідів, дитину-інваліда для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації». А саме уточнення конкретного технічного засобу реабілітації, що отримує пацієнт. Наразі є порушення прав стомованих хворих, ненадання інформації щодо деталізації конкретних засобів реабілітації, як того вимагає заява.

В майбутньому організація планує залучати до співпраці:

 • дієтологів – для планування правильного режиму харчування стомованим хворим;
 • стомовані сімейні пари – для надання психологічної підтримки стомованим хворим, які відчувають психологічний дискомфорт і планують побудувати власну сім’ю.

За рішенням зборів було вирішено організувати щорічну зустріч стомованих м. Харкова – 5 грудня.

 

Голова Організації – Сєрова Олена Вікторівна.

тел.  098-045-35-42

 

 

2 Коментар(ів)

 • Щербина Валентина Федорівна

  Громадська організація «Всеукраїнська асоціація інвалідів «ОСТОМІЯ» запрошує взяти участь у Семінарі «Медичні, психологічні та соціальні аспекти стомованих хворих в Україні», який відбудеться з 31 липня по 02 серпня 2017 р.
  Семінар буде проводитись на базі ТОВ «Санаторій Маяк», Пуща–Водиця, вул. Юнкерова, 58, початок Семінару 31.07.2017 р. об 14 год.30 хв.
  На семінарі висвітлюватимуться проблемні питання у сфері профілактики та лікування хвороб, внаслідок яких потребується хірургічне втручання з результатом виведення стоми; питання реабілітації стомованих хворих після операції, допомога психолога для повернення до соціально активного життя; відновлювальні операції; забезпечення зазначеної категорії населення сучасними надійними засобами догляду за стомою.
  До участі у заході запрошуються представники Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики України, Департаменту охорони здоров’я м. Києва, Київської, Житомирської, Полтавської, Чернігівської та Вінницької областей, лікарі медичних закладів, представники громадських організацій м. Києва та регіонів України.
  Всі питання по контактному тел. 067-338-15-58 – Валентина Федорівна;

 • Щербина Валентина Федорівна

  Громадська організація “Всеукраїнська асоціація інвалідів “ОСТОМІЯ” зареєстрована у грудні 2013 року, та має 15 представництв у тому числі і у м. Харкові, керівником представництва є Серова Олена Вікторівна.

 • Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *