Громадська організація “Остомія”, м. Харків

Громадська організація стомованих хворих «ОСТОМІЯ» зареєстрована у 2014 році. Головою ГО «Остомія» є Сєрова Олена Вікторівна.

Метою діяльності організації є підтримка стомованих хворих, вирішення проблем питань щодо забезпечення калоприймачами, психологічна підтримка стомованих.

5 грудня 2015 р. була організована зустріч стомованих, в якій прийняли участь понад 15 осіб. Основну увагу стомовані приділяли таким питанням, як:

  1. Відсутність індивідуального підходу до потреб пацієнтів при виборі технічних засобів індивідуальної реабілітації при забезпеченні стомованих за державні кошти. Згідно Постанови КМУ № 1301 від 03.12.2009 р. калоприймачі відносяться до індивідуального засобу реабілітації. Принцип послідовності збережений і у Наказі 109 від 12.02.2013, а саме у заяві для людини з інвалідністю відведено два рядки де людина має вказати конкретні технічні та інші засоби. Нажаль, на сьогоднішній день цей пункт абсолютно не дотримується лікарями, так званого стома-кабінету. Людей примушують написати просто калоприймач і як наслідок, стоманосій отримує якийсь калоприймач, який абсолютно людині не підходить. Не підходить – це значить, що люди з втягнутою стомою отримали рівні пластини, які не тримаються, як наслідок у всіх  цих людей подразнення, або при розмірі стоми 35 мм. отримали калоприймач, який підходить під розмір стоми 70 мм, що в свою чергу завдає незручності у користуванні.
  2. Обговорення питання належної роботи Кабінету медико-соціальної реабілітації стомованих хворих в МКЛ №2, також надання офіційного статусу кабінету. Для вирішення даного питання необхідний стома-кабінет, де лікар буде у визначений день та час консультувати виключно стомованих пацієнтів. Кожен стомований пацієнт має відвідати стома-кабінет та отримати рекомендації фахівця з приводу рекомендованих конкретних засобів реабілітації та написати Заяви згідно Наказу 109 з вказанням конкретного засобу реабілітації. На сьогоднішній день так званий стома-кабінет по відношенню до стомованих виконує 2 функції – видає калоприймачі, та лікар-проктолог надає проктологічні консультації. Основне завдання стома-кабінету – це допомога стомованому. Сюди входить в першу чергу – підбір індивідуального технічного засобу реабілітації, аби стомований міг отримати той калоприймач, який найкраще йому підходить.
  3. Інформування стомованих щодо правильного заповнення заяви, згідно наказу №109 «Про взяття на облік інвалідів, дитину-інваліда для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації». А саме уточнення конкретного технічного засобу реабілітації, що отримує пацієнт. Наразі є порушення прав стомованих хворих, ненадання інформації щодо деталізації конкретних засобів реабілітації, як того вимагає заява.

В майбутньому організація планує залучати до співпраці:

  • дієтологів – для планування правильного режиму харчування стомованим хворим;
  • стомовані сімейні пари – для надання психологічної підтримки стомованим хворим, які відчувають психологічний дискомфорт і планують побудувати власну сім’ю.

За рішенням зборів було вирішено організувати щорічну зустріч стомованих м. Харкова – 5 грудня.

 

Голова Організації – Сєрова Олена Вікторівна.

тел.  098-045-35-42

 

 

1 Коментар

  • Щербина Валентина Федорівна

    Громадська організація “Всеукраїнська асоціація інвалідів “ОСТОМІЯ” зареєстрована у грудні 2013 року, та має 15 представництв у тому числі і у м. Харкові, керівником представництва є Серова Олена Вікторівна.

  • Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *